1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Zbiórka na Seminarium Duchowne w Koszalinie.

2. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.

3. W środę będziemy wspominać kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

4. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W sobotę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

5. W sobotę, 6.05.2023r. przypada także uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii.

O godz. 11.00 w kościele, w Suliszewie dzieci z klas III przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego, bardzo proszę o modlitwę w intencji tych dzieci. W piątek 5.05.2023r. o godz. 18.00 na Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, zabieramy świece i książeczki. Później spowiedź dla dzieci komunijnych i rocznicowych. Obecność obowiązkowa.

6. W niedzielę 7.05.2023r. o godz. 11.30 w Suliszewie rocznica I komunii św. Zapraszam wszystkie dzieci, które w ubiegłym roku były u I Komunii św.

7. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św.. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego.

9. Intencje mszalne.

10. Sprzątanie kościoła: rodzice dzieci I Komunijnych.

11. Do wieczności z naszej parafii w ostatnim czasie odeszli: Teresa Mendel, Henryk Bartnik, Aleksander Świrko i Stanisław Ślusarski, wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

Ks. Dariusz Kwaśny – proboszcz

Dodaj komentarz