1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. Trwa Biały Tydzień dla dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. zapraszam codziennie do piątku włącznie wszystkie dzieci i ich rodziców na godz. 18.00

3. Pięcioro dzieci w dniu dzisiejszym przystąpiło do rocznicy I Komunii św. bardzo proszę o modlitwę w intencji tych dzieci.

4. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich gorąco zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00

5. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 42. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 103 urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

6. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa niedzielnego.

8. Intencje mszalne.

9. Sprzątanie kościoła: rodzina Karow.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

– 8 maja Św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

Ks. Dariusz Kwaśny – proboszcz

Dodaj komentarz