Ogłoszenia Parafialne – 5 V 2024 r.

szósta NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 18.30, po wieczornej Eucharystią.

2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. W najbliższy piątek, 10 maja, swoją pierwszą spowiedź będą miały nasze dzieci, które w najbliższą sobotę 11 maja po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Wspólne nabożeństwo pokutne z indywidualną spowiedzią rozpoczniemy o godz. 18.00. Msza Święta, podczas której dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii, będzie w najbliższą sobotę 11 maja o godz. 11.00 w Suliszewie. Rodziców proszę o przygotowanie kościoła i całego terenu wokół kościoła. Dzieci rocznicowe zapraszam w piątek do spowiedzi św.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. I jak już wspomniałem, jest to też święto naszych młodszych Parafian – dzień rocznicy Pierwszej Komunii Świętej w Suliszewie o 11.30 (W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną).

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego.

7. Intencje mszalne.

8. Sprzątanie kościoła: rodzice dzieci rocznicowych.

9. Składam najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.

Ks. Dariusz Kwaśny – proboszcz