Ogłoszenia – 7 VI 2026 r.

10 niedziela zwykła

1. Dziś przypada dziesiąta niedziela w ciągu roku. Ponieważ mamy czerwiec, zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości miłosiernej, Bożego miłosierdzia. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może warto też uważniej wczytać się w Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny, wielkiej apostołki miłosierdzia Bożego! Podczas każdego czerwcowego nabożeństwa adorujemy Pana Jezusa – Miłość Miłosierną ukrytą w Eucharystii.

2. Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w Niebie za dar Odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Zbieramy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku, 11 czerwca, włącznie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zachęcam wszystkich Parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. Szeroko otwórzmy się na działanie Ducha Świętego w Eucharystii, aby i w naszym życiu mogły objawić się tak potrzebne dzisiejszemu światu cuda łaski Bożej: cud przebaczenia prześladowcom, cud troski o chorych i zniewolonych, cud zabiegania o sprawy Boże bardziej niż o wypchany trzos, cud bezinteresownego dzielenia się zwykłą ludzką dobrocią.

4. W piątek, 12 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cały czerwiec poświęcony jest czci Bożego Serca. Ten kult na naszej ziemi zawsze był bardzo żywy. Podczas Eucharystii według świątecznego porządku 18.00 będziemy gorąco prosić, by Jezus uczynił serca nasze według Serca swego. Od 1995 roku z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

5. Natomiast w sobotę, 13 czerwca, zwracamy się do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Ona nieustannie prowadzi nas do swego Syna i ciągle podpowiada: „Uczyńcie, co mój Syn wam powie…”.

6. W przyszłą niedzielę, 14 czerwca, do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, na Wydział Teologiczny i na szkoły katolickie.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego.

8. Intencje mszalne.

9. Sprzątanie kościoła: Marianna Terefeńko

W tym tygodniu patronują nam:

      • w poniedziałek, 8 czerwca – Święta Jadwiga Królowa (1374-1399), władca na tronie krakowskim, poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego;
      • we wtorek, 9 czerwca – Święty Efrem (około 306-373), diakon i doktor Kościoła;
      • w środę, 10 czerwca – Błogosławiony Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński słynący z mądrości, roztropności i pobożności;
      • w czwartek, 11 czerwca – Święty Barnaba (†około 61 r.), nazywany Apostołem, był jednym z opiekunów młodego Kościoła w Antiochii oraz misjonarzem na Cyprze i w Azji Mniejszej, towarzyszył w podróżach Świętemu Markowi i Świętemu Pawłowi, został ukamienowany w Salaminie na Cyprze.

ks. Dariusz Kwaśny – proboszcz