Ogłoszenia Parafialne – 21 IV 2024 r.

czwarta NIEDZIELA WIELKANOCY

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. Gościmy w naszej wspólnocie ks. Rafała Dreslera z WSD w Koszalinie, który modli się z nami i zbiera ofiary na potrzeby naszego seminarium.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. W przyszłą niedzielę będzie można się zaopatrzyć w obrazki i breloczki z wizerunkiem Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących oraz modlitwą kierowcy. Datki, które przy tej okazji zostaną złożone, przeznaczymy na środki transportu dla misjonarzy.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego.

6. Intencje mszalne.

7. Sprzątanie kościoła: Rodzina Pikula.

8. Zapowiedzi przedślubne.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Piotr Szymon Grzyb, kawaler zamieszkały w Gudowie i Roksana Kinga Mazurek, panna zamieszkała w Gudowie zap. 1

9. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty do domu Ojca: Regina Sewerynowicz lat 96 z Linowna, polećmy zmarłą miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie …

10. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.

Ks. Dariusz Kwaśny – proboszcz