Ogłoszenia Parafialne – 21 VII 2024 r.

szesnasta NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

ogloszenia 21 lipca

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem. W gablotach zostały wywieszone plakaty informujące o różnych formach spędzania wolnego czasu z Panem Bogiem.

2. Przypominam, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcam do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego.

5. Intencje mszalne.

6. Sprzątanie kościoła: Narcyz Mendel

7. Składam najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiam. Pomódlmy się także za zmarłych w ostatnim czasie Parafian…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.

W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.

Ks. Dariusz Kwaśny – proboszcz