Ogłoszenia Duszpasterskie – 26 XI 2023 r.

TRZYDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26 listopada 2023 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata i także uroczystość odpustowa naszej parafii. Gościmy w naszej parafii księdza biskupa Krzysztofa Zadarko, biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który przeprowadzi wizytację kanoniczną. Ks. Biskup będzie w Linownie o godz. 8.30, w Gudowie o 10.00, w Kosobudach o 11.30 i o 13.00 w Suliszewie.

W kościele parafialnym o godz. 13.00 ksiądz biskup odprawi uroczystą Sumę odpustową z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. poczęstunek w świetlicy wiejskiej dla księży i zaproszonych gości. O godz. 17.00 zapraszamy parafian na spotkanie modlitewne na cmentarzu w Suliszewie, zabierzmy ze sobą znicze. Spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską i liderami poszczególnych grup odbędzie się w świetlicy wiejskiej Suliszewie o godz. 18.00 Jako ludzie wiary życzymy księdzu biskupowi wiele radości i mocy Ducha św. w spełnianiu posługi biskupiej, pomyślności w sprawach osobistych i dalszych długich błogosławionych lat życia.

2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

3. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego.

5. Intencje mszalne.

6. Sprzątanie kościoła: Agnieszka Zbożnik.

7. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie o godz. 17.00. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.

8. We czwartek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu

9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

      • w piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.30
      • w sobotę przed południem odwiedziny chorych

10. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

Ks. Dariusz Kwaśny – proboszcz